Somálsko

V Somálsku se nenacházejí žádné nemocnice, takže těžký komplikovaný porod může vést ke smrti, protože ženě neumí nikdo pomoci. Kromě toho, ženy jsou tu více znásilňovány, než vdávány. Podstupují bolestivou obřízku jako v Mali, což jen zvyšuje úmrtnost a celkově špatnou situaci zhoršuje hladomor a sucho.

Irák

Tato země se ponořila do sektářství: zde mohou ženy unést nebo znásilnit. Všichni, kteří dříve pracovali, musí zůstat doma a zbytečně hladovět. V roce 2014 radikálové popravili okolo 150 žen, které odmítly poskytovat sexuální služby vojákům.

Čad

V této zemi je život ženy zcela závislý na jejím manželovi, kterému patří. Dívky se zde vdávají v 11 – 12 letech. Na východě země v uprchlických táborech to ženy mají ještě horší. Tam jsou vystaveny častému násilí.

Jemen

Zde se ženy nemohou vzdělávat. Příčina je jednoduchá – nemají čas. Vdávají se jako 7-leté a pak jsou zbaveny veškerých práv. Je třeba řešit tuto situaci v Jemenu, ale zatím jsou všechny pokusy neúspěšné.

Saúdská Arábie

Přesto, že tato země je bohatá a prosperující, ženy zde nemají žádná práva. Tady, jako v jediné zemi na světě, ženy nesmějí řídit auto. Země, ve které ženy nemohou opustit svůj dům bez manžela nebo příbuzného, ​​nemůžou používat veřejnou dopravu a mluvit s cizími muži. Jsou povinné mít zahalené celé tělo a obličej.

Guatemala

Je ještě jedna země, v níž se ženy bojí o svůj život. Zabíjejí je po stovkách, a nikdo to nevyšetřuje, ačkoli je často vidět na mrtvole podpis nenávisti. Pravidelné bití a znásilňování – tak žijí ženy z nižších vrstev v místních komunitách.

Je zajímavé dozvědět se, že jsou země, kde ženy nemají žádná práva. V našich zemích mají ženy nejen svá práva, ale pracují na důležitých postech, zabývají se politikou. Jednou přijde den, kdy budou mít ženy svá práva ve všech částech světa.

1
2