Statečné mladé herečce a zpěvačce ani taková diagnóza však nezabránila v tom, aby přestala hrát a koncertovat. Anička se kvůli nemoci nehodlá zhroutit, věří, že se na ni přišlo včas: “Mám teď za sebou první chemoterapie a před sebou další. A nevím, co a jak bude dál, a ani nechci říkat, co mě dál čeká. V tom mají jasno doktoři. a já si říkám, že se vždy může cokoli změnit (k lepšímu samozřejmě). Vše normálně zvládám a svět se nehroutí. Jak říká jeden můj dobrý přítel .. Hlavní je, se z toho nepo *

Její nemoc ale velmi vyděsila její mámu Dádu Patrasovou. Anička totiž už před lety nějaké zdravotní problémy měla, ale tehdy to bylo nezhoubné. Nyní už musela podstoupit chemoterapie, nejprve první cyklus a teď už druhý a v dubnu ji pak čeká operace. A protože jí začaly padat vlasy, raději si je nechala ostříhat a na sociální síť zavěsila fotku, kde má už oholenou hlavu.

Kvůli vlasům Aničke zažila největší peklo. V době, kdy začala brát první chemoterapii, natáčela českou verzi Ordinace v Růžové zahradě. Paní doktorka jí řekla, že do dvou týdnů její vypadají vlasy. Anička však kvůli natáčení potřebovala mít ještě svůj klasický blond účes, ale vlasy jí postupně řídly. Když Ordinaci dokrútili, a ona se pak druhý den ráno probudila a rukou si prohrábla vlasy, zůstal jí v ní celý chomáč. Bylo to peklo, a tak si vlasy raději zcela oholila. Jelikož se ještě v začátcích její nemoci provalilo, čímž si Anička prochází, herečka zvykne své fanoušky na sociální síti informovat, jak se jí aktuálně vodí.

Jak sama říká, pro ni je to jistý způsob terapie, jak se se zákeřnou nemocí vyrovnat a pro lidi, kteří si také procházejí něčím podobným jako ona, to má být povzbuzením, aby se nevzdávali a bojovali. Anička si dokonce dělá i jakýsi videodeník, ve kterém zaznamenává sóji horší i lepší chvíle s nemocí. “Chci s vámi sdílet dobré i špatné … Věřte, že není každý den zalitý sluncem a to, co si člověk prožívá v soukromí, ven ani dávat velmi nechce. Podělí se o to se svými nejbližšími a to je podle mě zcela v pořadku Nyní chci lidi kolem hlavně motivovat a dodat jim odvahu / sílu. je to i pro mě taková forma terapie jak jsem říkala v nějakém rozhovoru, od prvního dne si vše natáčím na mobil jako takový “video deníček”. Ale podělím se s vámi o to až bude na konci a budu vědět, že už jsem kompletně zdravá a tu jedna fotka bez líčidel, filtrů .. Takto to teď je. ”

Zdroj:Casprezeny.sk