Postup

1) Rozpusťte si droždí v teplém mléce, nechte jej tak 5 minut a přikryjte ho hadříkem nebo jinou tkaninou.

2) Roztáté máslo vylijte do misky a nechte ho vychladnout. V druhé misce si smíchejte žloutky s polovinou cukru a následně je přidejte k máslu. Nyní tam můžete nalít i mléko s droždím.

3) Dejte si do mouky špetku soli a prosejte ji přes sítko. Pomalu ji za stálého míchání přidávejte do směsi, aby tam bylo co nejméně hrudek. Vypracujte si těsto a nechte ho odstát 30 minut na teplém místě.

4) Zatímco těsto vykyne, rozemelte si ořechy v mixéru, přidejte zbylý cukr a skořici.

5) Před pečením si kolem kartonových válců omotejte alobal nebo potravinářskou fólii a namažte si je olejem až po vrch fólie.

6) Vezměte si těsto a rozdělte ho na 8 kousků. Vyválejte si je do tvaru klobás o tloušťce 1,5 cm a omotejte je na váleček tak, aby vám vznikl tvar válce. Potřete těsto s lehce vyšlehanými bílky, posypte oříšky a skořicí. Válečky si položte na hrany formy tak, aby se nedotýkaly jejího dna.

7) Trdelník pečte 25-30 minut v troubě při teplotě 180 stupňů.

U nás a v Česku se podává ještě horký, ale například v Maďarsku jej můžete najít i v chladnější verzi posypaný čokoládou. Na drobenku zvolte cokoli, co je dostatečně drobné na to, aby se to udrželo na křupavém karamelu.

Pokud by se vám zdál postup trochu komplikovaný, v obchodech se už dají zakoupit i formy na trdelníky!