Princ Harry a Meghan Markle prý bytostně toužili po svobodném stylu života mimo britské královské rodiny, která je příliš svazovala konvencemi a protokolem. A tak se odstěhovali do Los Angeles, kde je na jednom kilometru čtverečním více paparazzi než obyčejné smrtelníky. Je tedy překvapivé, že dvojice čeká, že právě jejich nebudou obtěžovat. Avšak lovci senzačních záběrů to přehánějí a používají drone na fotografování jejich zahrady, v níž se hraje jejich syn Archie. A tak jejich Harry a Meghan žalují. Žalobu podali u soudu v Los Angeles a zastupuje jejich advokát Michael Kump. “Neschválené fotografie malého dítěte pořízené v soukromí jeho domova jsou velmi proti zákonu,” uvádí se v žalobě. Zmíněný fotograf prý záběry plánuje prodat s tím, že jejich nafotil v Malibu. Harry a Meghan však tvrdí, že Archie ještě neopustil jejich domov v Los Angeles a je tam od prvního dne, kdy se do města přistěhovali.

Harry a Meghan bývají v domě Tylera Perryho v Beverly Hills. Luxusní bydlení jim zprostředkovala dobrá přítelkyně vévodkyně Meghan, slavná moderátorka Oprah Winfrey. Pod nemovitostí vede veřejná turistická trasa, takže slavný pár nechal na hranici pozemku vztyčit stínítko, aby kolemjdoucím znemožnil pohledy do zahrady či dokonce pořizování fotografií.

“Každý jedinec a člen rodiny v Kalifornii má zákonem garantované právo na soukromí ve svém domově. Žádné drony, helikoptéry ani teleskopické objektivy nemohou toto právo porušovat. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu podávají tuto žalobu, aby ochránili právo svého malého syna na soukromí v jeho domově bez narušování fotografů, a chtějí odhalit a zastavit ty, kteří se snaží obohatit na těchto ilegálních činech, “uvedl Kump v rozhovoru pro magazín People.

Zdroj.Casprezeny.sk