Osteoporóza a estrogen

Farmaceutický průmysl za posledních 40 let vtloukal ženám do hlav informaci, že estrogen podporuje stavbu kostí odolnějších vůči zlomeninám, tedy že je prevencí proti osteoporóze.

Tím chtěli podpořit prodej hormonálních léků pro ženy v období klimakteria (HRT), jako jsou PREMARIN a Prempro.

Také strava zvyšuje hladinu estrogenu v těle. Jídla připravená z mléčných výrobků odpovídají za 60 až 70% estrogenu pocházejícího ze stravy.

Estrogen se dnes získává zejména metodou moderních průmyslových farem, dojením krav v období těhotenství. Čím je období březosti delší, tím vyšší je i obsah estrogenu v mléce a to od 15 pikogramů (pg) / ml až do 1000 pg / ml.

Mezinárodní Mlékárenský Výbor by si přál abyste uvěřili, že „neexistuje důkaz že by potraviny bohaté na bílkoviny, jako jsou mléčné výrobky, nepříznivě ovlivnily hladinu vápníku v těle či zdraví kostí“.

Avšak tentýž výbor ví, že to není pravda, a na jiném místě konstatuje:

„Nadměrný příjem bílkovin v potravě, zejména čistých bílkovin, zvyšuje vylučování vápníku močí. Tato ztráta vápníku může potenciálně způsobit nízkou hladinu vápníku v těle a může vést k řídnutí kostí a osteoporóze.

Řídnutí kostí a osteoporózu tak můžeme připsat zvýšené hladině endogenních kyselin, které vznikají metabolismem bílkovin, a spotřebovávají vápník z kostí k neutralizaci alkalických solí „.

Pitím mléka přijímáme více zánětlivých molekul

Nejpravděpodobnějším vysvětlením nepříznivých účinků pití mléka na zdraví je vznik škodlivých zánětů vyvolaných galaktózou.

Galaktóza je odpadní produkt laktózy, hlavního mléčného cukru. Na různých skupinách zkoumaných lidí výzkumný tým zjistil, že lidé kteří pili více mléka měli v moči větší výskyt zánětlivých molekul.

Navíc ženy které konzumovaly větší množství sýrů a jogurtu měli během výzkumu nižší pravděpodobnost zlomenin kostí a úmrtí ve srovnání s ženami které konzumovaly menší množství mléčných výrobků.

To jen potvrzuje hypotézu o zánětlivých molekulách, protože jogurt a sýr obsahují mnohem méně laktózy a galaktózy než mléko.

Mléko, jako palivo pro rakovinu

Mezi téměř 60 hormony se vyskytuje i jeden významný růstový hormon s názvem podobným inzulínu – Růstový Faktor JEDNA (IGF-1).

Rozmarem přírody je, že tento hormon je identický u krav i lidí.

Strava, kterou zkonzumujeme ovlivňuje jaké množství IGF-1 nám bude kolovat v krvi. Strava celkově bohatší na kalorie či živočišné bílkoviny obvykle zvyšuje hladinu IGF-1, a zdá se, že mléko zde hraje mimořádně znepokojivou roli.

Představme si tento hormon jako „buněčné palivo“ pro každý typ rakoviny … (v medicínském světě se povídá, že IGF-1 je klíčovým faktorem při rychlém nárůstu a šíření se rakoviny prsu, prostaty a tlustého střeva, a je zde podezření, že se s největší pravděpodobností zjistí jeho přímý vztah se všemi typy rakoviny).

IGF-1 je běžnou součástí každého mléka … u novorozenců předpokládáme rychlý růst!

Proč si, ale 50% obézních konzumentů myslí, že potřebují více růst? Konzumenti si o tom nemyslí vůbec nic protože o tomto problému nemají ani tušení … stejně jako většina našich lékařů.

Výzkumy financované mlékárenským průmyslem potvrdily 10% zvýšení hladiny IGF-1 u mladistvých dívek, které pily jednu pintu (473 ml) mléka denně, a také 10% zvýšená hladina IGF-1 u žen v postmenopauze, které vypily 3 sklenice nízkotučného nebo polotučného mléka denně .

IGF-1 napomáhá také nežádoucímu růstu – růstu rakoviny – a urychluje stárnutí. IGF-1 je jeden z nejsilnějších spouštěčů rakoviny který byl kdy objeven.

Nadměrná stimulace růstu prostřednictvím IGF-1 vede k předčasnému stárnutí naopak snižování hladiny IGF-1 zpomaluje stárnutí.

Studie publikovaná Světovým Fondem Výzkumu Rakoviny a Americkým Institutem pro Výzkum Rakoviny v roce 1997 uvádí, že v četných výzkumech bylo riziko rakoviny přímo úměrné konzumaci mléka.

Pasterizace má účel zamaskovat nízkou kvalitu mléka, také ničí živiny a enzymy

Proč lidé stále pijí mléko?

Protože si myslí, že pití mléka je díky pasterizaci bezpečné. Avšak ohřevem se v mléce ničí hodně mléčných bakterií – tím se tají důkaz o špíně, hnisu a špinavých procedurách při výrobě mléčných výrobků.

Je levnější vyprodukovat špinavé mléko a zničit bakterie ohřevem, než udržovat čistou produkci mléka a dbát o zdraví krav.

Za účelem zničení patogenů mléko musí projít „čištěním“, „filtrováním“, „baktofugací“ a dvěma „odvzdušňovacími“ procedurami.

Každá z těchto procedur využívá teplotu v rozsahu 38 ° – 79 ° Celsia. Mlékárny se spoléhají na mnohé teplotní procedury, aby zamaskovaly špatnou úroveň hygieny: mléko plné hnisu, hnoje a odpadu.

Zpráva konzumentů zjistila, že 44% ze 125 druhů pasterizovaného mléka obsahuje až 2200 organismů na cm3 (fekální bakterie, střevní bakterie).

Pasterizace také ničí vitamin C a poškozuje B vitaminy rozpustné ve vodě čímž snižuje výživovou hodnotu mléka.

Vápník a další minerály se zase pasterizací stávají pro tělo nevyužitelné. Chemická reakce mezi bílkovinami a cukry – známá jako Maillardova reakce – se objevuje při vyšších teplotách a způsobuje tmavnutí a ztrátu barvy mléka.

Pasterizace také zabíjí mléčné enzymy, bílkoviny, protilátky, jako prospěšné hormony, výsledkem je devitalizované, „neživé“ mléko. Mléčné enzymy pomáhají strávit laktózu, enzymy a bílkoviny spolu umožňují organismu vstřebávat vitamíny.

Ochranné enzymy v mléce jsou po pasterizaci neúčinné, mléko je tak náchylnější se kazit.

Abychom to shrnuli, mléko nepatří mezi nápoje, které bychom mohli doporučit za účelem udržování či zlepšení zdraví. Nemá žádné výjimečné výživové hodnoty a jeho konzumace nám přináší více rizik než prospěchu.

Jako náhradu si můžeme zvolit kokosové mléko, mléko z ořechů (např. Mandlové mléko, mléko z kešu ořechů), či konopné mléko, které z pohledu nutričního a prospěšnosti pro zdraví daleko převyšují běžné kravské mléko.

Autorkou tohoto článku je Natasha Longo, která vlastní magisterský titul v oblasti výživy a je držitelkou certifikátu ve fitness a výživovém poradenství. Vedla mnohé konzultace ve veřejné zdravotní politice a zakázkách v Kanadě, Austrálii, Španělsku, Irsku, Anglii a Německu.

zdroje: bmj.com, aicr.org, pcrm.org, ncbi.nlm.nih.gov, drmcdougall.com, pgtv.ca

Sledujte nás na Facebooku

1
2