„Je známo, že kočky mají formu kočičího koronaviru, který neinfikuje lidi. Proto je možné, že lidé, kteří jsou v těsném každodenním kontaktu s kočičím přenašečem, mohou mít protilátky proti kočičímu viru. A tyto protilátky mohou také zabít lidský virus. Tomu se říká zkřížená reakce a v přírodě existuje. Samozřejmě, aby se potvrdily mé domněnky, bude vyžadován hloubkový výzkum a statistiky, “řekl lékař.

Viroložka Nadezhda Zholobak řekla, že takové předpoklady jsou zcela reálné.

„V knize J. Diamonda,“ Guns, Germs and Steel, „je dostatek důkazů na podporu názoru, že Evropané byli odolnější vůči virům, protože svá zvířata chovali ve stejných domech, ve kterých žili. Vzájemný úzký kontakt zajistil postupnou adaptaci lidí na viry, které zvířata přenášejí, a naopak. A když Evropané napadli Latinskou Ameriku a přivezli tam své domácí mazlíčky, vysoká úmrtnost místní populace na nové infekce byla způsobena tím, že nebyli adaptováni na přinesené viry, “uvedl odborník.

Lékaři poznamenávají, že každodenní komunikace s domácími mazlíčky (kočky, psi, ptáci, ryby atd.) a péče o ně stimuluje posílení lidské imunity. To je usnadněno zejména neustálým kontaktem s vlnou, peřím, slinami a mikroorganismy, které obývají živočišné organismy.

Navíc ti lidé, kteří žijí v tandemu s kočičkami, které vyžadují pravidelnou procházku, dostávají neustále „porci“ fyzické aktivity nezbytnou pro silnější imunitu (i na čerstvém vzduchu), která také přispívá k vytvoření spolehlivé obranyschopnosti těla.

Zdroj.health.oboz.ua

  

1
2