Přestože se narodila jako hraběnka, se svým prvním manželem neplavala v penězích a vždy měla sen žít jako na ruském císařském dvoře. Tak se Aleksandra seznámila s bohatým Sergejem a rychle se za něj provdala.

– Tolik jsem se do něj zamiloval. Bylo to velmi romantické, nikdy jsem s někým necítila takové spojení, řekla jednou.

Do roka od setkání s ní porodila své první dítě a žili na trase Moskva-Londýn-Paříž. Měla soukromé letadlo, neomezené finanční zdroje a přiznala, že zpočátku život s oligarchem nemohl být dokonalejší.

– Dal by mi svou kreditní kartu a já bych šel nakupovat, mohl jsem si dělat, co jsem chtěl, pochlubila se Aleksandra, a pak šlo všechno z kopce. Totiž kvůli politickým změnám podnikání jejího manžela v Rusku již nevzkvétalo. Jakmile byl vztah Sergeje a Putina velmi blízký, ochladl.

Sergejovi se v Rusku přezdívalo „Putinův bankéř“, protože poskytoval vládě půjčky, kdykoli to bylo potřeba, a pak se stal skandál, ve kterém řekli, že Sergej má blízko k mafii. Bylo proti němu zahájeno oficiální vyšetřování a tento boháč se brzy propadl k zemi.

Aleksandra žila ve strachu, protože brzy začala dostávat výhrůžky smrtí. Odmítla Sergejovu nabídku na útěk do Francie.

„Sergej pak měl jednu ze svých výbušných epizod a fyzicky mě napadl. Zamkl děti v pokoji, oddělil je ode mě a zamkl naše pasy do svého trezoru. Ten víkend se ve mně něco zlomilo – věděla jsem, že nejsme v bezpečí,“ řekla.

Na jaře 2016 s dětmi utekla od manžela a už se k němu nevrátila. Přišla ale také o finanční zajištění a všechny své finanční prostředky. Nyní žije se svými dětmi ve vesnici v Oxfordshire a otec jejích dětí neviděl žádné dědice od roku 2016. Aleksandra znovu začala podnikat v cestovním ruchu a uvědomila si, že peníze nejsou v životě nejdůležitější – ale naučila se to těžce.