Hladina cholesterolu

Velmi mnoho lidí dnes trpí velkými problémy, které souvisejí s cholesterolem, který zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Ale žádný strach, protože existuje přirozený způsob, jak to všechno napravit.

Studie prokázaly, že pravidelná konzumace avokáda je jedním z lepších způsobů, jak snížit hladinu cholesterolu v krvi. Důvodem je, že avokádo může snižovat hladiny triglyceridů v krvi, hladiny LDL cholesterolu, a zvyšuje hladinu HDL.

Nutriční hodnoty

Každá porce avokáda obsahuje více než 20 vitamínů a minerálů a při pravidelné konzumaci vám jedno avokádo poskytne: 28% kyseliny pantothenové, 33% vitaminu C, 28% draslíku, 21% vitaminu E, 41% folátu, 26% vitaminu B6, 19% mědi a 53% vitaminu K.

Pomáhá lépe absorbovat živiny

Kromě toho, že avokádo poskytuje některé z nejdůležitějších živin pro naše tělo, toto ovoce také pomáhá našemu tělu lépe absorbovat živiny z ovoce, stejně jako živiny v jiných potravinách a produktech kolem nás. To je důvod, proč se avokádo používá v mnoha tradičních receptech, jako doplněk zdravých salátů se špenátem, mrkví, salátem a dalšími.

Zdraví kostí

Jak jsme již uvedli výše, toto pozoruhodné ovoce je nabité mědí, kyselinou listovou, vitamínem K a dalšími živinami, které při pravidelné konzumaci pomáhá budovat a udržovat naše kosti silné.

1
2