Jak z ořechů vytěžit co navíc?

V kombináci s teplým mlékem (s látkami kombinace živin které mléko obsahuje), působí ořechy jako neutralizátor toxinů v lidském těle . V této kombinaci také urychlují regeneraci zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích a přispívají ke zlepšení akutních stavů pacientů s tuberkulózou. Pro posílení imunity a podporu detoxikace je vhodná i kombinace ořechů s včelím medem .

Pokud si ráno dopřejete nasekané vlašské ořechy s tvarohem a rozinkami , získáte velmi účinný prostředek pro podporu správné činnosti srdečního svalu, regeneraci jater, nervového systému a prevenci aterosklerózy . Stejně prospějete i svému zraku – bylo zjištěno, že kombinace živin v této směsi působí jako prevence poklesu zrakové ostrosti způsobené věkem.

Nesmíme také zapomínat na to, že ořechy jsou velmi užitečnou potravinou při léčbě anémie, správném psychickém vývoji, zlepšují paměť a pozornost.

Cenné látky jsou z ořechů – stejně jako v případě jadérek a semínek – jsou získávány a vstřebávány do organismu pouze tehdy, když je ořech dostatečně zpracován – požvýkáním v ústech. Nemějte proto zbytečný stres, že se vám kousek ořechu dostane mezi zuby. Látky, které z něj takto získáte, jsou pro vaše zdraví hotovým pokladem.

S ořechy to však rozhodně nepřehánějte – ve vysokých množstvích se mohou projevit nepříjemné alergické reakce a nejsou vhodné ani pro lidi trpící kolitidou. Nezapomínejte, že jejich síla se neukrývá ve velkém množství.

Zdroj:Dobrenoviny.sk

1
2
3
4
5