„Použitím citlivé a kvantitativní kompetitivní enzymové imunoanalýzy ELISA bylo zjištěno, že z polykarbonátové láhve se do vody uvolnilo od 0,20 ng/h do 0,79 ng/h BPA.

…Uvolňování BPA do vody při pokojové teplotě nesouviselo s tím, jestli už byla láhev používána dříve, nebo ne. Vystavení láhve vroucí vodě způsobilo, že uvolnění BPA do vody stouplo 55násobně.“

Opět připomínáme, že teplo způsobuje uvolňování chemických látek. Proto pečlivě zvažte, v čem jídlo ohříváte.

I plastové nádoby, které jsou označeny jako vhodné pro mikrovlnný ohřev (i ty bez BPA, protože to nevylučuje přítomnost jiných chemikálií), nelze považovat za bezpečné.

Podle Rady pro ochranu přírodních zdrojů (NRDC) „pojem bezpečný v tomto kontextu znamená, že množství chemikálií, které se do jídla při ohřevu z plastu dostane, je mnohem nižší, než je zdraví škodlivé.

Před tímto označením je třeba se mít na pozoru, protože například polykarbonát, plast s označením č. 7, by se v mikrovlnné troubě neměl používat vůbec. Ani v případě, kdy je produkt označen jako vhodný pro použití v mikrovlnce.

Při ohřevu se z něj totiž uvolňuje bisfenol A (BPA), který narušuje funkci hormonů“.

Produkty, které používáme denně, si třeba vybírat pečlivě.

V minulosti jsme byli nejednou svědky toho, že na povrch postupně vyplavaly informace, které kompletně změnily názor lidí na nějaký produkt či lék. Stačí se podívat na cigarety.

ZDROJ:Vylectese

1
2
3
4